‘Arslan Bey’in Kerimesi’ izleyenleri eğlendirdi ‘

0
1015

23 HAZİRAN 2016

BASIN BÜLTENİ

‘Arslan Bey’in Kerimesi’ izleyenleri eğlendirdi
– Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, en güzel oyunlarıyla yaz turnesinde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.
– Usta sanatçılar, ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ adlı oyunla Keles, Mustafakemalpaşa ve Büyükorhan’da vatandaşlara eğlenceli anlar yaşattı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, en güzel oyunlarından biri olan ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ ile ilçelerde sanatseverlerle buluşuyor.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, tüm ilçelerde yaşayan vatandaşları tiyatro ile buluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında Ramazan ayında da yaz turnesine hızla devam ediyor. Şehir Tiyatrosu, bu hafta ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ adlı oyunla ilçelerdeydi. Keles, Büyükorhan ve Mustafakemalpaşa’da vatandaşlarla bir araya gelen sanatçılar, eğlenceli oyunla izleyenleri kahkahaya doyurdu. Anonim bir orta oyunu metni olan Tireli’den uyarlanan ‘Arslan Bey’in Kerimesi’, geleneksel Türk tiyatrosunun komik kahramanlarını ilçelerde yaşattı. İlçe belediye başkanlarının da ilgiyle izlediği oyun vatandaşları da zaman zaman oyuna dahil ederek keyifli anlara imzasını attı. Sanatseverler, sanatçıları başarılı sahne performanslarından dolayı alkışlarla ödüllendirdi. Şehir Tiyatrosu sanatçıları, turne kapsamında gösterilerine İznik, Mudanya, Gemlik, Orhaneli ve Büyükorhan ile devam ediyor.

Şehir Tiyatrosu Ramazan programı

Leyla İle Mecnun
24 Haziran Cuma – ORHANELİ
25 Haziran Cumartesi – ARMUTÇUK (BÜYÜKORHAN)

ARSLAN BEY’İN KERİMESİ
27 Haziran Pazartesi – İZNİK
28 Haziran Salı – GÜZELYALI
29 Haziran Çarşamba – MUDANYA
30 Haziran Perşembe – KÜÇÜKKUMLA(GEMLİK)

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ