‘Kralın Diş Ağrısı’ Mustafakemalpaşa’yı güldürdü

0
963

28 KASIM 2016

BASIN BÜLTENİ

‘Kralın Diş Ağrısı’ Mustafakemalpaşa’yı güldürdü
– Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Kralın Diş Ağrısı’ adlı oyununu, Mustafakemalpaşa’da sahneledi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Mustafakemalpaşa İlçesi’nde sahnelediği ‘Kralın Diş Ağrısı’ adlı oyunu, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Gösteri, ilçede eğlenceli anlara imzasını attı.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, ‘Kralın Diş Ağrısı’ adlı oyununu, Mustafakemalpaşa İlçesi’nde sahneledi. Çocuklar ve gençler kadar yetişkinlerin de beğenisini kazanan oyun, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. İlçe sakinleri, oyunu çok eğlenerek izlediklerini alkışlarıyla gösterdi.
Pekcan Türkeş’in yazdığı ve E. Ertan Akman’ın yönettiği ‘Kralın Diş Ağrısı’nda, E. Ertan Akman, M. Eren Topçak, Bülent Uçar, Uğur Serener, İpek Zeylan, Seçil Girgin Serener ve Serdar Soyer rol aldı. Diş hekimlerinden çok korktuğu için, ülkesindeki bütün diş hekimlerini kovan bencil kralın yaşadıklarını keyifli bir dille gözler önüne seren oyun, 40 dakika boyunca çocuklara eğlenceli anlar yaşattı.
Dekorunda Murat Şimşek, kostümlerinde Funda Çebi ve Murat Şimşek, ışıkta Haluk Sayılır ve müzik düzenlemede de Müge Açıkdüşünenler’in imzasını taşıyan oyun sonrasında Mustafakemalpaşalılar, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarına teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ