Şehir Tiyatrosu yaz turnesinde

0
999

7 HAZİRAN 2016

BASIN BÜLTENİ

Şehir Tiyatrosu yaz turnesinde
– Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, en güzel oyunlarıyla yaz turnesinde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

BURSA – Tiyatro sanatını yıllardır özveriyle yaşatan ve en güzel oyunlarla seyircisiyle buluşan Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz turnesinde de en güzel oyunlarını sanatseverlerle buluşturuyor.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, tüm ilçelerde yaşayan vatandaşları tiyatro ile buluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında yaz sezonuna keyifli başladı. Ramazan ayında da gösterimlerine devam eden sanatçılar, yaz turnesi kapsamında ‘Leyla ile Mecnun’ ve ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ oyunlarını sahneliyor. Şehir Tiyatrosu sanatçıları, turneye Kestel’den başladı. Kestel Ümitalan ve Aksu’da ‘Leyla İle Mecnun’ adlı oyununu sahneleyen sanatçılar, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Sanatçılar, Çukurca’da ise ‘Arslan Beyin Kerimesi’ adlı oyunla Bursalılarla bir araya geldi.
‘Bir Yeşilçam Güzellemesi; Leyla İle Mecnun’, Türk sinemasının unutulmaz replikleriyle, ‘Leyla ile Mecnun’ hikâyesinin Yeşilçam uyarlamasını keyifli bir dille gözler önüne serdi. Anonim bir orta oyunu metni olan Tireli’den uyarlanan ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ ise geleneksel Türk tiyatrosunun komik kahramanlarını günümüzde yaşattı. Kestel Aksu’da Aksu Mahallesi Muhtarı İbrahim Özcan ile Aksu Köyü Kadınları Dayanışma Derneği tarafından ağırlanan Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Çukurca’da da Çukurca Muhtarı Sayit Çınar’ın ev sahipliğinde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Çukurca’daki gösterime Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye vekaleten katılan ve oyunu ilgiyle izleyen Muhsin Özlükurt, sanatçıları başarılı sahne performanslarından dolayı tebrik etti. Özlükurt, vatandaşlara da Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun başarılarını anlattı.

Şehir Tiyatrosu Ramazan programı

Leyla İle Mecnun

31 Mayıs Salı ÜMİTALAN
01 Haziran Çarşamba AKSU (KESTEL)
8 Haziran Çarşamba – KESTEL ( Aile Parkı)
9 Haziran Perşembe – ORHANGAZİ
10 Haziran Cuma – İNEGÖL
11 Haziran Cumartesi – UMURBEY (GEMLİK)
21 Haziran Salı – TİRİLYE
22 Haziran Çarşamba – KARACABEY
23 Haziran Perşembe – GÜRSU
24 Haziran Cuma – ORHANELİ
25 Haziran Cumartesi – ARMUTÇUK (BÜYÜKORHAN)

ARSLAN BEY’İN KERİMESİ
2 Haziran Perşembe – NİLÜFER KÖY
3 Haziran Cuma – MÜRSEL KÖY
14 Haziran Salı – HARMANCIK
15 Haziran Çarşamba – KELES
16 Haziran Perşembe – BÜYÜKORHAN
17 Haziran Cuma – YENİŞEHİR
18 Haziran Cumartesi – MUSTAFAKEMALPAŞA
27 Haziran Pazartesi – İZNİK
28 Haziran Salı – GÜZELYALI
29 Haziran Çarşamba – MUDANYA
30 Haziran Perşembe – KÜÇÜKKUMLA(GEMLİK)

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ