Şehir’de sezon sona eriyor

0
1014

6 MAYIS 2015

BASIN BÜLTENİ

Şehir’de sezon sona eriyor
– Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mayıs ayının sona ermesiyle birlikte sanat sezonunu da noktalıyor.
– Şehir Tiyatrosu, usta yazar Orhan Asena’nın ‘Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe’ adlı oyunuyla sezona veda ediyor.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, usta yazar Orhan Asena’nın ‘Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe’ adlı oyunuyla sezona veda ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mayıs ayının sona ermesiyle birlikte sanat sezonunu da noktalıyor. 2014 – 2015 tiyatro sezonunda 5 yetişkin 2 çocuk ve 2 gölge oyunuyla izleyicisi ile buluşan Şehir Tiyatrosu, usta yazar Orhan Asena’nın ‘Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe’ adlı oyunuyla sezona veda ediyor. Oyun, Bursa’da sezon boyunca çok yoğun ilgi gördü. Yunus Emre Bozdoğan’ın yönetmenliğinde sahnelenen oyun, Orhan Asena’nın ‘Kanuni Sultan Süleyman – Taht ve Baht’ dörtlemesi başlığında kaleme aldığı dört oyundan üçüncüsü… ‘Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe’, Şehzade Mustafa’nın ölümü sonrası yaşanan olayları konu alıyor. Oyun, 7 – 14 Mayıs Perşembe ve 8 – 15 Mayıs Cuma günleri saat 20.00’da Tayyare Kültür Merkezi’nde izlenebilir.
Şehir Tiyatrosu, aynı zamanda 13 Mayıs Çarşamba saat 11.00 ve 14.00’de ‘Ferhat İle Şirin’ oyununu, 27 Mayıs Çarşamba günü de saat 11.00 ve 14.00’de ‘Kralın Diş Ağrısı’ adlı oyununu da sanatseverlerle buluşturacak.
Şehir Tiyatrosu ve oyunları hakkında detaylı bilgiye www.bursasehirtiyatrosu.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ