TİYATRO FESTİVALİ REKOR KIRDI

0
1890

12 EKİM 2011

BASIN BÜLTENİ

TİYATRO FESTİVALİ REKOR KIRDI
– 7500 ÇOCUK TİYATRO İLE BULUŞTU
– TİYATRO FESTİVALİ BURSA’YA RENK KATTI
– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BU YIL 16.’SI DÜZENLENEN ‘ULUSLARARASI BURSA ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ’, BİR HAFTA BOYUNCA BURSA’DA COŞKULU GÖRÜNTÜLERE İMZA ATTI.

BURSA – ‘16. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’, bir hafta boyunca 7 bin 500 çocuk tarafından izlenerek, bir rekora imza attı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) ve ASSITEJ Türkiye Merkezi işbirliği ile bu yıl 16.’sı gerçekleştirilen ‘Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’, kentin her köşesinde coşkulu anlara sahne oldu. 3 – 10 Ekim tarihleri arasında renkli gösterilerin sunulduğu festivale bu yıl 7’si yabancı, 16 tiyatro topluluğu katılarak, oyunlarını sergiledi. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Güliver Devler Ülkesi’nde adlı oyunla açılışı yapılan festivalde Hollanda, Kore, Rusya, Bulgaristan, Almanya, İsviçre, Moldova ve Fransa’dan gelen tiyatrocular oyunlarını Bursalı çocuklarla gençlerin beğenisine sundu. Tayyare Kültür Merkezi, Konak Kültür Evi, Adile Naşit Sahnesi ve Barış Manço Kültür Merkezi ile Kent Müzesi Amfi Tiyatro’da sahnelenen oyunları ücretsiz olarak izleyen minikler, tiyatro sanatına dair en özel detayları birebir öğrenme fırsatı buldular. Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yanı sıra festivale Türkiye’den de Anatole Sokak Oyuncuları/Curcunabazlar, Tiyatro BeReZe, Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Tiyatro Tempo, Tiyatro Boğaziçi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Bursa Devlet Tiyatrosu da katılarak oyunlarını izleyiciyle buluşturdu. Festivali ilgiyle izleyen çocuklar, tiyatro ile buluşmanın keyfini doyasıya çıkardı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

zp8497586rq
zp8497586rq