Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını

0
2636

7 OCAK 2016

BASIN BÜLTENİ

Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını
– Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun, prömiyer için gün sayan ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ adlı yeni oyununun 24 Ocak Salı tarihinden itibaren sanatseverlerle buluşacağını söyledi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin provalarını ilgiyle izlediği ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ adlı yeni oyununun prömiyerini, 24 Ocak Salı günü saat 20.00’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Şehir Tiyatrosu’nun ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ adlı yeni oyununun provalarını izledi. Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) hızla devam eden provaya katılarak sanatçıların hazırlık heyecanına ortak olan Başkan Altepe, sanatseverlerin yeni sezonda keyifli bir oyunla buluşacağını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni E. Ertan Akman’dan oyunla ilgili bilgiler de alan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve medeniyet şehri Bursa’mızda kültürel ve sanatsal faaliyetlerimizi hızla sürdürüyoruz. Tüm kentte sanatsal faaliyetlerin artırılması için de yoğun çaba gösteriyoruz. Bu faaliyetlerin en başında geleni ise tiyatro… Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu olarak hem kent merkezinde hem de ilçelerimizde oyunlarımızı sahneliyor ve Bursa’nın her köşesinde tüm vatandaşlarımıza ulaşıyoruz” diye konuştu.

Şehir Tiyatrosu Bursa’nın her köşesinde
Başkan Altepe, Şehir Tiyatrosu’nun sıklıkla, yeni eserleri repertuvarına kattığını anlatarak, “Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2017 sezonunda sahneleyeceği ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ müzikalinde son hazırlıklarını yapıyor. Oyun 24 Ocak Salı günü Bursalılarla buluşacak. Öte yandan başka oyunlarımızın hazırlığı da sürüyor. Bursalı sanatseverler, Şehir Tiyatrosu’nu hem merkezde hem de ilçelerde sahnelenecek oyunlarıyla bu yıl da keyifle izleyecekler” şeklinde konuştu.
Tiyatronun insanlara ulaşan en etkili ve eğitici sanat dallarından biri olduğunu belirten Başkan Altepe, ‘Reis Bey’ ve ‘Gulyabani’ gibi pek çok oyunu sanatseverlerle buluşturan Şehir Tiyatrosu’nun güçlü kadrosuyla birbirinden güzel oyunları özenle sahnelemeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

Zengin kadro
Güngör Dilmen’in kaleme aldığı ve usta sanatçı Özer Tunca’nın yönetmenliğinde sahnelenecek olan müzikal, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’nü aynı sahnede buluşturdu. Nilgün Türksever Görgü ile Günay Yunus Güney’in yardımcı yönetmen olarak görev aldığı oyunda Şehir Tiyatrosu sanatçıları Didem Hun Liman, Hakan Onat Peynirci, Altuğ Görgü, Nihal Türksever Erten, Müge Açıkdüşünenler, Oğuzhan Ayaz, İlke Özkaya, Kutlay Akbal, Utku Duman, Erkan Yılmaz, Uğur Serener, Serdar Soyer, Sergen Bölük, Fırat Üste, Volkan Yıldız, Faruk Oğur, Mehmet Ali Açıl, Ebru Serener Ergüç, Seçil Girgin Serener, Didem Akın, Duygu Nur Gücenmez, Tuba Bayram Böbek, Işıl Keskin Peynirci, Yüksel Hakverdi, Burcu Sarıgül, Tuğçe Şener ve Yasemin Çıtak rol alıyor. Orkestrada ise Ömer Göktepeliler, Tümay Sarıgül, Serkan Kiviz, Şahin Özçelik, Okan Turna ve İsmet Davulcu yeteneklerini konuşturuyor. Dekorunu Ethem Özbora, kostümlerini Tülay Kale ve müziklerini Kemal Günüç’ün hazırladığı müzikalde, dans tasarımı Meltem Yorulmaz, Işık Özkan Sezer, dramaturji Ruteba Doğan ve şan Serkan Kocadere imzasını taşıyor. Müzikaldeki şarkıların sözleri ise yönetmen Özer Tunca’ya ait…

Müzikalin konusu
Oyun, izleyicisini, 19. asrın son yıllarına uzanan bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. O dönemde İstanbul’un en köklü mahallelerinden Aksaray’a yeni yerleşen Mahitap ile mahallenin genç kemancısı Artin arasında yaşananları konu alan oyunun prömiyeri, 24 Ocak Salı günü saat 20.00’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirecek.