Geçmiş Zaman Olur ki

0
950

14 Temmuz 2014

BASIN BÜLTENİ

Geçmiş Zaman Olur ki
– Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında ‘Geçmiş Zaman Olur ki…’ adlı oyunu; Yenişehir, Orhangazi, İznik ve Mudanya Trilye’de de sahneledi.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında ‘Geçmiş Zaman Olur ki…’ adlı oyunu ile eski Ramazanların nostaljisini bugüne taşıyor.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Bursa’da, tiyatroya gitme olanağı bulunmayan çevre yerleşimlerde yaşayan vatandaşları tiyatro ile tanıştırmak ve şehirle kültürel bağı güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Her Yerde Tiyatro’ projesine yoğun bir hızla devam ediyor.
‘Geçmiş Zaman Olur ki…’ adlı oyununu, her akşam farklı bir ilçede vatandaşların beğenisine sunan Şehir Tiyatrosu, eğlenceli oyunu bu kez Yenişehir, Orhangazi, İznik ve Mudanya Trilye’de de sahneledi. Yaz turnesinde her gösterimde vatandaşlardan yoğun ilgi gören Şehir Tiyatrosu, Trilye’de de yine alkışları topladı. Vatandaşların ilgiyle izlediği oyun, ilçe sakinlerinin Ramazan ayında eğlenceli bir akşam yaşamalarını sağladı. Geleneksel Türk Tiyatrosu metinlerinden derlenen oyun, Trilye’de de izleyenleri kahkahaya boğdu. Mudanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Neşe Eminağaoğlu da oyunu ilgiyle izleyerek Şehir Tiyatrosu sanatçılarını başarılı performanslarından dolayı tebrik etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ