Karagöz 3 bin kişiyle buluştu

0
1011

29 EYLÜL 2016

BASIN BÜLTENİ

Karagöz 3 bin kişiyle buluştu
– Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Karagöz Gölge Oyunu kolu, yaz boyunca en keyifli gösterileriyle vatandaşlarla buluştu.
– Gölge oyunu kolu, Karagöz ve Hacivat’ı yaz boyunca, 43 oyunla yaklaşık 3 bin kişiye ulaştırdı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Karagöz Gölge Oyunu kolu, yaz turnesinde en güzel oyunlarını sahneleyerek vatandaşlara eğlenceli bir yaz yaşattı. Karagöz kolu, geleneksel gölge oyununu, yaz boyunca, 43 oyunla yaklaşık 3 bin kişiye ulaştırdı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Bursa’nın tüm ilçelerinde yaşayan vatandaşları tiyatro ile buluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında, yaz sezonunu coşkuyla tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Gölge Oyunu kolu da dalında rekora imza atarak yaz sezonunu kapattı. Karagöz Müzesi’ndeki ücretsiz gösteriler, Bursa’da yaklaşık 3 bin vatandaş tarafından ilgiyle izlendi. Geleneksel Karagöz oyun metinleri olan ‘Kari Kadim ve Nev-i İcat Oyunlardan Seçmeler’ adlı gösteri, gölge oyunu sanatçısı hayali Tayfun Özeren tarafından sahnelendi.
Gölge Oyunu Kolu, Türk kültürünün geleneksel ve en değerli sanatlarından olan ‘Karagöz Gölge Oyunu’nu geleceğe taşımak ve bugünün çocuklarıyla buluşturmak amacıyla, yeni sanat sezonu için de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ