ŞEHİR TİYATROSU’NDAN SEZONA VEDA

0
1013

2 MAYIS 2012

BASIN BÜLTENİ

ŞEHİR TİYATROSU’NDAN SEZONA VEDA
– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU, ‘KAYNANAM NASIL KUDURDU’ VE ‘ÖLÜM TUZAĞI’ ADLI OYUNLARIYLA BU YILKİ SANAT SEZONUNA VEDA EDECEK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezona damgasını vuran oyunlarından biri olan ‘Kaynanam Nasıl Kudurdu’ oyununu bu hafta sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Türk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından biri olan Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın kaleme aldığı ‘Kaynanam Nasıl Kudurdu’ adlı oyununu bu hafta yeniden sahneye taşıyor. Gürpınar’ın 1927 yılında yazdığı oyun, Ayşegül Çelik Şahin’in sahneye uyarlamasından sonra, Ertan Akman’ın yönetmenliğinde sahneleniyor. Geçkin yaşına rağmen bambaşka bir hayatın peşinde sürüklenen dul bir kadının yaşamını komik bir dille anlatan oyun, 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde saat 20.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde (TKM) seyirciyle buluşacak.
Şehir Tiyatrosu, sevilen oyunlarından biri olan ‘Ölüm Tuzağı’nı da 10 ve 11 Mayıs tarihlerinde saat 20.30’da TKM’de sahneleyecek. Amerikan Edebiyatı’nın korku ve gerilim yazarı Ira Levin’in yazdığı, Hale Kuntay’ın Türkçe’ye çevirdiği ve Mustafa Kurt’un yönetmenliğiyle sahneye taşınan oyun, Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Ertan Akman, Nilgün Türksever Görgü, Altuğ Görgü, Nihal Türksever ve Murat Liman’ın yorumuyla izlenime sunuluyor. Gerilim ve macera tutkunlarına keyifli anlar yaşatacak olan oyun, para ve şöhret tutkusunun insanlar üzerindeki etkisini de gözler önüne seriyor. Öte yandan Şehir Tiyatrosu, ‘Güliver Devler Ülkesinde’ adlı çocuk oyununu 9, 16, 23 ve 30 Mayıs tarihlerinde Tayyare Kültür Merkezi’nde; ‘Karagöz Dadım Olsana’ adlı gölge oyununu ise 3, 4, 5, 10, 11, 12, 17, 18, 19, 24, 25, 26 ve 31 Mayıs ile 1 ve 2 Haziran tarihlerinde Karagöz Müzesi’nde son kez seyirci karşısına çıkacak
Yaz sezonu için de çalışmalarını sürdüren Şehir Tiyatrosu’nun oyunlar ve programlarıyla ilgili detaylı bilgiye www.sehirtiyatrosu.gov.tr adresinden ulaşılabilecek.

 

765qwerty765