Şehir Tiyatrosu’nun prömiyer coşkusu

0
1668

25 OCAK 2016

BASIN BÜLTENİ

Şehir Tiyatrosu’nun prömiyer coşkusu
– ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ seyirciyle buluştu.
– Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ adlı yeni oyununun prömiyeri, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) gerçekleştirildi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ adlı yeni oyununun prömiyerini, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) gerçekleştirdi. Oyun, her Salı Merinos AKKM’de sanatseverlerle buluşacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yoğun bir prova döneminin ardından perdelerini, ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ adlı yeni oyununun prömiyeri ile açtı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda gerçekleştiren ilk gösterim, renkli anlara imzasını attı. Bursalı sanatseverlerin ve sanat dünyasının ünlü isimlerinin de ilgiyle izlediği oyun, izleyicilere keyifli bir akşam yaşattı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni E. Ertan Akman, müzikal olarak sahnelenen oyunun heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Ayakta alkışlandılar
Güngör Dilmen’in kaleme aldığı ve usta sanatçı Özer Tunca’nın yönetmenliğinde sahnelenen müzikal, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’nü aynı sahnede buluşturdu. Coşkulu görüntülerin yaşandığı oyunu ilgiyle izleyen Muhsin Özlükurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin selamlarını ilettiği prömiyerde, tüm sanatçıları tek tek tebrik ederek, yeni sanat sezonunda Şehir Tiyatrosu’na başarılar diledi. Özlükurt, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Şube Müdürü Nur Çakır ile Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan’a çiçek vererek, bölümlerin yoğun emeğini de takdir etti. Bursalıların ayakta alkışladığı sanatçılar ise heyecanlarını ve mutluluklarını sanatseverlerle ve dostlarıyla paylaştı.

Zengin kadro
‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’, usta sanatçı Özer Tunca’nın yönetmenliğinde sahneleniyor. Nilgün Türksever Görgü ile Günay Yunus Güney’in yardımcı yönetmen olarak görev aldığı oyunda, Didem Hun Liman, Hakan Onat Peynirci, Altuğ Görgü, Nihal Türksever Erten, Müge Açıkdüşünenler, Oğuzhan Ayaz, İlke Özkaya, Kutlay Akbal, Utku Duman, Erkan Yılmaz, Uğur Serener, Serdar Soyer, Sergen Bölük, Fırat Üste, Volkan Yıldız, Faruk Oğur, Mehmet Ali Açıl, Ebru Serener Ergüç, Seçil Girgin Serener, Didem Akın, Duygu Nur Gücenmez, Tuba Bayram Böbek, Işıl Keskin Peynirci, Yüksel Hakverdi, Burcu Sarıgül, Tuğçe Şener ve Yasemin Çıtak rol alıyor.
Orkestrada ise Ömer Göktepeliler, Tümay Sarıgül, Serkan Kiviz, Şahin Özçelik, Okan Turna ve İsmet Davulcu yeteneklerini konuşturuyor. Dekorunu Ethem Özbora, kostümlerini Tülay Kale ve müziklerini Kemal Günüç’ün hazırladığı müzikalde, dans tasarımı Meltem Yorulmaz, Işık  Özkan Sezer dramaturji Ruteba Doğan ve şan Serkan Kocadere imzasını taşıyor. Müzikaldeki şarkıların sözleri ise yönetmen Özer Tunca’ya ait…
Oyun, izleyicisini, 19. asrın son yıllarına uzanan bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. O dönemde İstanbul’un en köklü mahallelerinden Aksaray’a yeni yerleşen Mahitap ile mahallenin genç kemancısı Artin arasında yaşananları konu alan oyun, sezon sonuna kadar her hafta Salı günleri, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) izlenebilir. Oyunu izlemek isteyen sanatseverler, Merinos AKKM gişesinden biletleri temin edebilir.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ